Lastryko i stopnice schodowe - Warszawa

Okładziny i stopnice schodowe

Przedmiotem tej oferty są stopnice schodowe. Nie są to jednak zwykłe okładziny wykonane z drewna bądź innego popularnego surowca. Proponowane stopnice zostały wyprodukowane z lastryko. Jest to materiał cieszący się dobrą opinią, znany ze swojej wytrzymałości i długowieczności. Jest to beton powstały w wyniku fuzji wody, cementu i grysu. Takie połączenie zapewni wytrzymałość i długowieczność. Nie będziecie musieli się Państwo martwić, że po krótkim czasie stopnice schodowe będzie trzeba wymienić. Nasze stopnice schodowe powstają za pomocą metody wibroprasowania. Co to takiego? Jest to proces polegający na poddaniu mieszanki materiałowej dwóm procesom. Pierwszy z nich to wstrząsanie – zapewnia ono równomierne rozprowadzenie na całej powierzchni. Pozwala to uzyskać dokładnie takie same parametry w każdym miejscu stopnicy. Drugi sposób nazywany jest ściskaniem. Polega on na usunięciu nadmiaru powietrza. W efekcie, cała struktura jest odpowiednio zagęszczona i spoista. O solidności i dobrej opinii lastryko świadczyć mogą jego zastosowania. Wspomniany materiał stosowany jest do wylewek posadzek, schodów, parapetów i przede wszystkim do produkcji nagrobków. Są one w stanie przetrwać lata. I to w nienagannym stanie, bez przebarwień, odprysków, pęknięć. Doskonale wiemy, jak wymagający są nasi Klienci. Używając lastryko w produkcji stopnic schodowych mamy przekonanie, że korzystany z najlepszego z możliwych materiałów. Trudno o lepszą rekomendację lastryko niż pozytywne opinie Klientów.

Lastrykowa obudowa schodów

Lastryko to nie jedyna nazwa tego tworzywa. Funkcjonuje także jako lastriko, lastrico czy terazzo. Proponujemy Państwu stopnice schodowe w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to tak zwane kątowe. Tworzy je połączenie podstopnicy i stopnicy. Drugi rodzaj nazywany jest dwudzielonym. W tym wariancie, podstopnica i stopnica są rozdzielone. Okładziny stopnic lastrykowych mogą być dodatkowo wyposażone we wkładki. Jakie? Antypoślizgowe, aby zadbać o bezpieczeństwo użytkowników schodów i do minimum ograniczyć zagrożenie upadku. Narożnikowe w celu zasłonięcia niekiedy ostrych kantów i rantów. Dodatkowo, schody zaopatrzyć można w wymienialne podwójne umieszczane na materiale. Stopnice naszej firmy są polerowane. Dzięki temu uzyskiwana jest odpowiednia gładkość i połysk. Te cechy są pożądane przez Klienta. Wiemy to z doświadczenia. Oferowane stopnice schodowe wykonane z lastryka są mrozoodporne. Osiągają dobre wyniki w badaniach ścieralności. Na tarczy Boehmego wyniósł on 3,6 mm.

Zastosowanie i sposób użycia stopnic schodowych

Stopnice schodowe mają wiele zastosowań. Umieszczać je można wewnątrz budynków mieszkalnych, przemysłowych czy tez handlowych. Nie ma przeciwskazań, aby używać ich na zewnątrz, na przykład w miejscach publicznych takich jak park czy przejście podziemne. Praktycznie wszędzie można je zaadaptować. To bardzo wygodne wykończenie. Nie tylko poprawia bezpieczeństwo. Równie ważny jest aspekt wizualny – zmienią surowy wygląd schodów, nadając im odpowiedniego wykończenia. Lastrykowe stopnice idealnie się sprawdzą. Jak się układa stopnice lastrykowe? To bardzo proste. Wystarczy położyć na schodach zaprawę cementową bądź zaprawę klejową i ułożyć na niej stopnice. Nie zawsze potrzebny będzie fachowiec – niekiedy domowa „złota rączka’ poradzi sobie z tym wyzwaniem. Na dole strony znajdują się dwa dokumenty z instrukcjami montażu i konserwacji. Na pewno okażą się przydatne.

Zapraszamy do Nas!

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą stopnic schodowych. Są one najwyższej jakości, starannie wykonane z dbałością o detale. Mamy na swoim koncie spory bagaż doświadczeń. Cieszymy się dobrą opinią, Klienci są zadowoleni z naszych usług i właśnie to jest nasza największą motywacją do działania. Chcemy być jeszcze lepsi, w każdej sferze. Masz pytania? Chętnie na nie odpowiemy. Można się z nami skontaktować telefonicznie bądź poprzez formularz kontaktowy umieszczony na stronie w zakładce kontakt.

Okładziny schodowe z podwójną wkładką antypoślizgową

pasek

Okładziny ze śrutowanym piaskiem antypoślizgowym

srut
srut2
Clipboard01

Okładziny schodowe kątowe podcięte

Okładziny schodowe kątowe proste

Okładziny schodowe dzielone

Zastosowanie

Parametry Techniczne 

-ścieralność – 3.6 mm (na tarczy Boehmego)

– nasiąkliwość – 4.9%

– mrozoodporność  – bez śladów zniszczenia

– wytrzymałość na zaginanie stopnic – 7,04 MPa